ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

7/4/2021

Υπεύθυνη δήλωση για την εγγραφή στο Λύκειο. Πατήστε εδώ.

Διαδικτυακή συνάντηση με θέμα: "Εκφοβισμός και έκφραση βίας ανηλίκων στις ημέρες COVID-19"

Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης

Δωρεάν και Ανώνυμη 24ωρης λειτουργίας

3/12/2020

Ψυχοκοινωνικήυποστήριξη κατά τη διάρκεια του lockdown

Η ψυχολόγος και η κοινωνική λειτουργός της ΕΔΕΑΥ θα παρέχουν εξ’ αποστάσεως ψυχοκοινωνική υποστήριξη στους γονείς των μαθητών / μαθητριών του σχολείου για θέματα διαχείρισης της καθημερινότητας υπό τη συνθήκη του lockdown και μέχρι να επιτραπεί εκ νέου η δια ζώσης επικοινωνία. Όσοι γονείς / κηδεμόνες επιθυμούν, μπορούν να διατυπώσουν το αίτημά τους στη διεύθυνση του σχολείου και θα ακολουθήσει σχετική επικοινωνία.

Ώρες παροχής υποστήριξης: 8.30-12.30

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υποστήριξη των γονέων πατήστε εδώ και για την υποστήριξη των μαθητών πατήστε εδώ.

Ωράριο σχολείου για τις μέρες του lockdown.

ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19). ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

Για τους Γονείς ..... Για τους μαθητές

Πρωτόκολλο Αναστολής Λειτουργίας Σχολείων - Αρχές Διαχείρισης Περιστατικών Covid-19

«Εξειδικευμένη εκπαιδευτική υποστήριξη για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές  εκπαιδευτικές ανάγκες» του Άξονα Προτεραιότητας 9 «Προώθηση της Κοινωνικής Ένταξης και Καταπολέμηση της Φτώχειας και Διακρίσεων – Διασφάλιση της Κοινωνικής Συνοχής» του Ε.Π. «Αττική 2014-2020»

ESPA